Forum Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Merkezi

Bilgi & Paylaşım

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

30 METRELİK MİLLETVEKİLLİĞİ KEYFİ

YazarMesaj
Çalıntı Gözyaşları
ADMİN ForumMerkezi Bilgi Paylaşım.!! www.forummerkezim.tr.cx
ADMİN ForumMerkezi Bilgi Paylaşım.!! www.forummerkezim.tr.cx
Çalıntı Gözyaşları

Nereden : ANKARA
Mevki : FM ADMİN
Tuttuğu Takım : BEŞİKTAŞ

30 METRELİK MİLLETVEKİLLİĞİ KEYFİ Empty
MesajKonu: 30 METRELİK MİLLETVEKİLLİĞİ KEYFİ   30 METRELİK MİLLETVEKİLLİĞİ KEYFİ Icon_minitimeC.tesi Ağus. 11, 2007 9:27 am

1995'te 81 oyla milletvekilliğini kaçıran aday, 22 Temmuz gecesi de 'kazandın' denilerek 30 metre omuzlarda taşındı, ama teşekkür konuşması yaparken kaybettiğini öğrenildi

AKP Manisa 6. sıra milletvekili adayı olarak 22 Temmuz seçimlerine katılan Bahadır Yenişehirlioğlu, 1995 seçimlerinin ardından bu yıl da milletvekilliğini "kıl payı" kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyor. Yenişehirlioğlu, 1995 seçimlerinde 81 oy farkla kaçırdığı milletvekilliği için 22 Temmuz seçimlerinde bir kez daha şansını denedi.
Partisinin 6 milletvekili çıkardığı haberleri üzerine omuzlar üzerinde parti binasına kadar taşınan Yenişehirlioğlu, tam teşekkür konuşması sırasında AKP'nin milletvekili sayısının 5'te kaldığını öğrendi. Yenişehirlioğlu yaşadıklarını şöyle anlattı:

'Tarifi zor bir duygu'
"1995'te TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan sonraki sırada yer aldım ve sadece 81 oyla milletvekilliğini kaybettim. 22 Temmuz seçimlerinde tecrübemin de etkisiyle kesin sonuçlar alınmadan evden çıkmamaya karar verdim. Son ana kadar evdeydim. Netice yüzde 99 belli olunca, partili arkadaşlarım tarafından evden alındım. Sokağın başından itibaren, orası 30 metre kadar kısa bir yoldur, omuzlar üzerinde tezahüratlarla milletvekili olarak karşılandım. Tarif edilmez bir duygu, inanılmaz bir coşku ve heyecan.
Partinin önünde masaları kurmuşlar. masaya çıkap partili arkadaşlarımıza yönelik 2-3 dakikalık kısa bir teşekkür konuşması yaptım. Konuşmam bitmek üzereyken, bir arkadaşım 'Manisa'da AKP 5, MHP 3, CHP 2' dedi. Konuşmamı kısa kesmek zorunda kaldım. Masadan indiğim andan itibaren milletvekili değildim. Yani bir sokaklık yol boyunca milletvekilliğini yaşadım."

Very Happy

30 METRELİK MİLLETVEKİLLİĞİ KEYFİ
1 sayfadaki 1 sayfası