Forum Merkezi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Merkezi

Bilgi & Paylaşım

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İŞTE DENİZ GEZMİŞİN MEKTUBU

YazarMesaj
Çalıntı Gözyaşları
ADMİN ForumMerkezi Bilgi Paylaşım.!! www.forummerkezim.tr.cx
ADMİN ForumMerkezi Bilgi Paylaşım.!! www.forummerkezim.tr.cx
Çalıntı Gözyaşları

Nereden : ANKARA
Mevki : FM ADMİN
Tuttuğu Takım : BEŞİKTAŞ

İŞTE DENİZ GEZMİŞİN MEKTUBU Empty
MesajKonu: İŞTE DENİZ GEZMİŞİN MEKTUBU   İŞTE DENİZ GEZMİŞİN MEKTUBU Icon_minitimeC.tesi Ağus. 11, 2007 4:04 pm

Sizce Türkiye tam bağımsız bir ülke'mi? 68 kuşağı gençleri,değil dediler,öldüler.
Günümüze gelindiğinde neler değişti?

Ogün İnönü Demirel'i ziyaret eder.Bu çocuların hiçbir suçu yok.Bir silah bile çekmemişlerdir der.
Demirel'in cevabı:Biliyorum;hiç suçları yok.Ama 3 bizden gitti.3 de sizden gidecektir.Yorum sizin.

Denizin Son Mektubu

Tutsam Şu Karanlığı tutsamda yırtsam

Deniz gezmiş
Baba;

Mektup elinize geçmiş oldugu zaman aranızdan ayrılmış bulunuyorum.Ben ne kadar üzülmeyin dersem yine de üzüleceginizi biliyorum. Fakat bu dururmu metanetle karşılamanı istiyorum, insanlar dogar,büyür,yaşar ölürler,önemli olan çok yaşamak degil,yaşadıgı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir.Bu nedenle ben erken gitmeyi normal karşılıyorum.Ve kaldı ki benden evvel giden arkadaşlarım hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir.benim de düşmeyecegimden şüphen olmasın,oglun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış degildir, o bu yola bilerek girdi ve sonunda da bu oldugunu biliyordu.Seninle düşüncelerimiz ayrı ama beni anlayacagını tahmin ediyorum.Sadece senin degil, Türkiye'de yaşayan kürt ve türk halklarınında anlayacagına inanıyorum.Cenazem için avukatlarıma gerekli talimatı verdim.Ayrıca savcoya da bildirecegim.Ankara'da 1969' ölen arkadaşım Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istiyorum.onun için cenazemi Istanbul'a götürmeye kalkışma, annemi teselli etmek sana düşüyor,kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum.Kendisine özellikle tembih et.onun bilim adamı olmasını istiyorum,bilimle ugraşsın ve unutmasın ki bilimle ugraşmak da bir yerde insanlıga hizmettir,son anda yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlıkduymadıgımı belirtir seni, annemi,abimi,kardeşimi devrimciligimin olanca ateşi ile kucaklarım.
Oglun Deniz Gezmiş

İŞTE DENİZ GEZMİŞİN MEKTUBU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YUSUF ASLANIN MEKTUBU